Aktualności

Mycie szybu windowego

Wśród bogatej oferty usług, firma Montek zajmuje się również myciem szybów windowych. Jest to niewątpliwie dość często pomijany przy bieżącym sprzątaniu fragment powierzchni. Dzieje się tak, gdyż firmy sprzątające nie posiadają zazwyczaj ani sprzętu ani personelu, który ma potrzebne do tego kwalifikacje. Firma Montek dysponuje zarówno odpowiednim zapleczem technicznym, jak i pracownikami, którzy z pewnością sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Zleceniodawców. Firma Montek-Prace Wysokościowe ma na swoim koncie mycie szybów windowych także w obiektach służby zdrowia, gdzie z oczywistych względów muszą zostać zachowane najwyższe standardy czystości. Z przyjemnością możemy pochwalić się wieloma zadowolonymi klientami z tej branży.

Firma współpracuje również z technikami windowymi, którzy w przystępnych cenach, zapewniają bezpieczną obsługę techniczną przeprowadzanych prac. Korzystanie z naszych usług gwarantuje zadowolenie Klienta. Przy pracach zlecanych cyklicznie, firma Montek zapewnia atrakcyjne rabaty. Przypominajmy, że firma Montek-Prace Wysokościowe działa w Warszawie Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą.


Nowe technologie mycia okien, elewacji a także innych powierzchni

IONIC Systems czyszczenie wodą zdemineralizowaną. Nasza firma jako jedna z nielicznych korzysta z urządzeń Ionic Systems. Marka ta znana jest w ponad 20 rajach na świecie. Oferujemy Państwu innowacyjną technologię i system urządzeń Reach & Wash z przeznaczeniem do czyszczenia powierzchni szklanych wodą zdemineralizowaną. Doskonale usuwa zanieczyszczenia z fasad szklanych, okien, wystaw. Reach & Wash składa się głównie z systemu uzdatniania i doprowadzania wody oraz specjalistycznych kijów teleskopowych z przewodami wyprowadzającymi wodę, wyposażonych w szczotki. Dzięki rozwiązaniom zastosowanym w systemie Reach & Wash usuwanie zabrudzeń ma charakter gruntowny, dokładny, jednocześnie nie powodując uszkodzeń.

Technologia Reach & Wash polega na wykorzystaniu właściwości fizyko-chemicznych zdemineralizowanej wody. Woda, której używamy na co dzień, nie składa się wyłącznie z wodoru i tlenu, zawiera także minerały i zabrudzenia. Pozbawiona substancji balastowych woda daje pewność, że wyparuje z czyszczonych powierzchni, nie pozostawiając żadnych zacieków czy śladów. W tym celu woda zostaje przepuszczona przez specjalnie skonstruowany zestaw filtrów i oczyszczona staje się gotowym środkiem, który pozwala na uzyskanie znakomitych rezultatów w utrzymaniu czystości. Pozbawienie jej minerałów, sprawia iż z łatwością pochłania zabrudzenia z mytych powierzchni bez użycia żadnych środków chemicznych.

W ofercie posiadamy szeroki wybór urządzeń, które są dobrane do indywidualnych potrzeb klienta. Nasz system jest przeznaczony dla szerokiej grupy odbiorców. Przy wyborze, należy uwzględniać kryteria:

  • stopień twardości filtrowanej wody;
  • wydajność wody;
  • możliwość użycia gorącej wody (system Thermo Pure);
  • silnik zasilany elektrycznie bądź spalinowo.

Dlaczego Reach & Wash?

To niezawodna technologia skuteczniejsza niż metody konwencjonalne Usuwanie z łatwością zanieczyszczenia z różnych powierzchni, nie pozostawiając zacieków i śladów Dzięki teleskopowym kijom z łatwością można wyczyścić trudno dostępne miejsca na wysokości nawet 22 m. Kije wykonane są z włókien szklanych lub węglowych, specjalnie zaprojektowane by zapewnić jak największą efektywność pracy Przyjazna dla środowiska technologia nie ma potrzeby używania środków chemicznych ani detergentów Czyszczone samą wodą powierzchnie pozostają dłużej czyste niż w przypadku użycia dodatkowych środków Okienne ramy czyszczone są w tym samym czasie, co szkło Podczas pracy operator nie narusza prywatności mieszkańców budynku Proces czyszczenia trwa znacznie szybciej, nie potrzeba drabiny Od konkurencji odróżnia nas zastosowanie sytemu podgrzewania wody, co daje jeszcze lepsze efekty w usuwaniu uporczywych zanieczyszczeń Zachowanie zasad zdrowia i bezpieczeństwa pracy według europejskiego prawa To doskonała okazja, byś mógł zacząć czerpać korzyści z systemu Reach & Wash. Dziś mycie powierzchni szklanych to profesjonalna branża, na którą zapotrzebowanie jest większe niż kiedykolwiek.


Mycie okien jest niezbędne

Mycie redukuje koszty konserwacji budynku.

Samoczyszczące się okna oraz fasady budynków nie zostały jak do tej pory wynalezione. W wielu przypadkach deszcz biernie usuwa brud ale z pewnością nie jest w stanie zmyć i usunąć innych zanieczyszczeń jak (ptasie odchody, etc). Trzeba również pamiętać, że postępujące zanieczyszczenie atmosfery oraz zwiększająca się kwasowość opadów sprawiają, że trzeba czyścić fasady i okna z większą regularnością i z zastosowaniem odpowiednich metod aby zachowały swój nienaganny wygląd taki jak w zamierzeniach projektanta i architekta.

Producenci, zalecają konserwowanie co 6 -12 miesięcy jako niezbędne minimum aby zachować gwarancję na 10-15 lat. Pomalowane proszkowo fasady mogą przetrwać zachowując swoje cechy i kolor nawet 25 lat a wersje anodowane do 50 jeżeli są odpowiednio konserwowane.

Natomiast zaniedbanie w postaci okresowego mycia, może skrócić żywotność fasady o 50%, rezultatem czego może być kosztowne malowanie.


Przenośny punkt kotwiczący

Firma Kee Safety stworzyła modułowy przenośny punkt kotwiczący chroniący przed upadkiem z wysokości. W skład grupy o nazwie Kee Anchor wchodzą Weightanka oraz Accessanka.

Są to urządzenia które pozwalają na prace na dachach gdzie nie są zainstalowane stałe punkty kotwiczące. Bardzo szybka i intuicyjna instalacja tego systemu wymaga tylko 2 ludzi do wniesienia i zmontowania wszystkich elementów na dachu a potem przemieszczania go wraz ze zmianą miejsca pracy.  Jak do tej pory ciężkie i nieporęczne systemy praktycznie uniemożliwiały szybkie i łatwe wykonanie tego zadania. Kee Safety rozwiązał te problemy stosując właśnie modułowe podejście i zastosowanie mniiejszych elementów, łatwiejszych do przenoszenia z wagą jednego elementu nie przekraczającą 25 kg a całościa 250 kg.

Weightanka.

System przenośnego punktu kotwiczącego umożliwiającego prace na dachach o spadku do 5 stopni gdzie montowanie stałych punktów kotwiących jest nie potrzebne. System posiada centralny punkt do którego pracownik wpina lonżę od swojej uprzęży o długości nie pozwalającej mu wypaść za krawędź dachu.

Accessanka

To dodatek do Weightanka umożliwiający stworzenie przenośnego punktu kotwiczącego przeznaczonego do prac z użyciem dostępu linowego. Nie niszczy dachu, jest bezpieczny, nie ingeruje w konstrukcję ani żadne inne elementy dachu. Nie wymaga żadnych mocować . Kiedy jest odpowiednio zainstalowany staje się stabilny i nie przemieszcza się po powierzchni dachu przy normalny użytkowaniu czyli kiedy chroni przed upadkiem pracownika i ratownika o łącznej wadze do 200kg


Zadzwoń, umyjemy okna, pomalujemy elewację
tel. 503 710 521

Montek Prace Wysokościowe, ul. Czechowicka 29, Warszawa